Tarokaardid

 

tarokaardidKaartidega ennustamine on inimeste seas üsna intrigeeriv teema: on neid, kes tulevikku piilumist pooldavad, pea sama palju on aga ka neid, kes seda absoluutselt ebasobivaks peavad. Olen siiski aru saanud, et suures osas on mõjutajaks hirm. Tarokaartidega ennustamisega on läbi ajaloo kaasnenud palju salapärast ja eks ilmselt see on ka põhjus, miks ta samaaegselt nii paeluv on. 

Olen tarokaartidega tegelenud ca 7 aastat ning mind on saatnud selle aja vältel kaks põhimõtet:

Kaardid on head teenijad, kuid mitte nii head isandad. Kaardipakk - see on 78-st kaardist koosnev põnev lugu piltides ja sümbolites. Kuidas aga keegi seda lugu kasutab, millises energias ta kaardipaki tööle lülitab, see on määrav. Ja seda võiks enne nn kaardimoori juurde minemist välja uurida. Kindlasti ei ole kellegi sooviks sealt raskema pagasiga ära tulla ja lisaks kõigele muule veel karta, kust ennustatav telliskivi nüüd pähe kukkuma hakkab. 

Mitte miski pole raiutud kivisse. Kaartide järgi ei ole mõistlik elada ja näpuga mööda nende joonistatud saatuse rida ajama hakata. Paranoia on väga tõsine haigus. Loome igal hetkel iga oma tundega endale uut stsenaariumi tulevikuks. Küll aga näitavad kaardid võimalikke asjade arenguid. Seega õnnestunud ladumiseks võikski pidada seda, kui saame enda potentsiaalse tuleviku kohta näpunäiteid, kuidas võiksid asjad minna erinevaid käitumisviise rakendades või ka siis, kui me mitte midagi ette ei võta. 

Oma kaardipakid olen pühendanud kõik töötama armastuses ja valguses, musta maagiaga ma ei tegele, kollidega koostööd ei tee ja hirmujutte kaartidest välja ei puhu. 

Vastuvõtud toimuvad:

                  TALLINNAS

                  HAAPSALUS