Räägime elust, surmast ja surmalähedastest kogemustest

Elamusõhtu

 

Vaatamata inimeste järjest enam avatumale hoiakule, kipub meie ühiskonnas surma temaatika ikka endiselt pigem tabu olema, millele mõtlemine, veel enam kõnelemine, paljudele ebamugavust valmistab. Ja eks surmast rääkimine ongi pisut kummaline, sest kogenud meist keegi teda päriselt ju pole. Tema torkimine vestlustes tundub paljude meelest seetõttu justkui surmaga mängimisena, isegi tema välja kutsumisena, mis uskumuste kohaselt võib väga halvasti lõppeda. Kas aga tegelikult on ikka nii? Kust pärinevad sellised jutud? Miks ja kellele hirmujuttude tootmine surmast vajalik peaks olema? Elamusõhtu kutsub seda teemat pisut lähemalt uurima.

Avame veel ühe tahu. Kui kuuleme oma igapäevases elus lugusid traagilistest õnnetustest, haigustest või sõdadest, võtab see meid küll hetkeks tõsiseks - seal kaugel toimetab surm, kuid tahame väga uskuda, et meie eludest hoiab ta viisakasse kaugusesse. Surma jäist puudutust ei taha meist keegi isiklikult kogeda. Ometi sammub surm mõnikord inimesele liigagi lähedale, raputades teda kuni sügavaimate aluskihtideni oma õppetundidega surmalähedusest ja seejärel, kui kõik vana on kustutatud, annab ta mõnikord võimaluse inimesel taas uuesti tagasi tulla. Mida neist lugudest arvata ja õppida? Mõtiskleme koos.

Kuigi kogu ülalolev võib omajagu kurjakuulutavalt kõlada, on selle õhtu tegelikuks teemaks hoopis elu ja elamise väärtustamine. Ülesäratavaid ja elamist väärtustavaid lugusid saab õhtu jooksul kuulda suusõnaliste näidete kui ka videomaterjali näol.

Kestvus: 3h

Elamusõhtu läbiviija: Annika Vali

Info ja hinnapäring: Tel +372 518 3965.

 

UUDISED

*Psühholoogiline nõustamine etteregistreerimisel:

                   Tel. +372 518 3965.

Karikakrad 1

 

Uut koduleheküljel!

Tellitavad elamusõhtud