Kristalle on ravimisel kasutatud juba iidsetest aegadest peale. Tegemist on rahuliku energiataset tõstva holistilise teraapiavormiga, mille puhul ühe konkreetse sümptomi ravimise asemel käsitletakse inimest kui ühtset tervikut, taastades selle abil keha loomulik tasakaal nii vaimu, keha kui ka hinge tasandil.

Kristalliteraapia eesmärgiks on aidata kehal ennast ise tervendama hakata. Seega tervenemise suund on seestpoolt väljapoole, mille puhul inimese enda osalemine teadliku mõtete suunajana on tervenemisprotsessis hädavajalik. Mitte midagi ei saa toimuda inimese enda tahte vastaselt, seega kristallid aitavad haigusega võideldes inimesel endal leida sisemine jõud, tahe ja energia, et enesega tegelema hakata. Seega kristalliteraapia nagu kõik teisedki energiaravid muudavad meie psühholoogilist seadumust ning hakkavad muutma elusündmusi positiivses suunas. Hakkab toimima nn magnetismimeetodil positiivse enda juurde tõmbamine.

Kristallidega ravimine saab võimalikuks tänu kristallide võimele suhelda energeetiliselt inimkehaga, mis aga omakorda toimib tänu meie sarnasele molekulaarsele ehitusele. Inimkeha koosneb suures osas veest, mis ei ole midagi muud kui vedel kristall, nagu ka meie veri ning paljud teised meie kehas olevad süsteemid, nagu raku sool, lümf, käbinääre jne. Sellist suhtlemist võiks võrrelda kahe kivikesega, kes vette visatuna endast vee pinnale kaks ringikujulist lainetust jätavad, mis lõpuks teineteisega segunedes ühte sulavad. Kristallid on justkui üks kivi ja meie keha on nagu teine. Ühendatuna sulanduvad meie mõlema võnkumised kokku, muutudes meie energeetilist vibratsiooni tõstvaks jõuks. Seega aktiveerib kristallide kantav vibratsioon kindlad energiakeskused meie elektromagnetilises süsteemis ning sellel on positiivne mõju kogu meie kehasüsteemile. Nii lihtsalt toimibki kristalliteraapia.

Tänu oma lõõgastavale toimele, on kristalliteraapia suurepärane stressi maandaja, kuid abi on sellest veel paljude erinevate kaebuste korral, nagu näiteks emotsionaalsed probleemid, selja- ja lihasvalud, külmetus, stress, kroonilised haigused, sõltuvusprobleemid, migreen jne.

Kombineerides kristalliteraapiat lõhna- ja muusikateraapia või mõne muu tervendava tehnikaga omab ta veelgi intensiivsemat mõju.

 

Kristalliteraapia seanss

Kristalliteraapia seansi ajal, mis kestab tavaliselt 30-90 minutit, asetatakse kristallid keha erinevatele piirkondadele, tihti tšakratele või ka ümber keha, eesmärgiga taastada keha energeetiline tasakaal, joondada tšakrad ning tõsta vibratsioone, et keha suudaks ise ennast tervendama hakata.

Lisaks poolvääriskividele ja kristallidele kasutatakse kristalliteraapias ka kristallvardaid, mida võib asetada inimese keha lähedusse või blokeerunud tšakra piirkonda. Teiseks abivahendiks on kristallkuulid, mida kasutatakse kristallimassaaži puhul ning auraenergia kvaliteedi parandamiseks.

Kristalliteraapiat, nagu ka reikit tehakse läbi riiete enamasti lamavale inimesele. Teraapiaseansi ajal võib inimene tunda kristallidest õhkavat sooja, jahedust, pulseerimist vms aistingut, kuid see pole reegel. Mõnikord võib inimene ka uinuda ning väga lühikese aja jooksul näha unes oma eelmisi elusid, lahendusi probleemile, inimest, kes võib olla lahenduse juures võtmeisikuks.

Kristalliteraapia aitab vaadata enda sisse, sealjuures juhatades meid leebelt enda probleemiga tegelemise juurde. Näiteks roosa kvarts südame piirkonnas aitab inimesel kauaaegsest südamevalust lahti lasta. Ei ole ebatavaline, et kauaks südamesse nutetud kurbus võib selle kivi mõju ajal ohtrate pisaratevooluga väljuda ja inimesele üle pika aja kergendustunde kinkida.

Pärast kristalliteraapiat tunneb inimene end tavaliselt lõõgastatuna, paljud väidavad, et pea on selge ja mõte jookseb kiiremini. On ka inimesi, kes tunnevad kummalist kergust või muretust, mille puhul kõik probleemid näivad lahendatavana. Kergematele tervisehädadele, nagu näiteks peavalu, võib saada abi ühe teraapiaseansiga, krooniliste haiguste puhul leeveneb olukord haiguse ägenemise faasis 3-5 teraapiaseansi järel.