AnnikaKunagi ammu...
L
apsena meeldis mulle inimesi jälgida, neid matkida, emotsioonidega trikitada, millest järeldasin, et minust peab saama näitleja. Kui mind aga lavalaudadele õppima ei võetud, otsustasin näitlemisele selja pöörata ja õpetajaks õppida. Ilmselt soovitas seda mulle minu unenägudesse ilmunud vanaema, keda sel ajal küll enam meie seas polnud, kuid kes õpetajana oma eluajal väga austatud oli.

Õpetajaametit sain ma pidada aga väga lühikest aega, sest Mul oli endaga siia Kosmilisse Illusiooni tulles, mida me nii kenasti Maailmaks nimetame, hoopis teised plaanid ja ilma et mul oleks aega või kohta valida antud, hakkas kogu tulevärk nii mu sees, kui mu ümber kõike vana kustutama, et millegi uue jaoks ruumi teha. See on küll väga leebelt öeldud, sest sellest vanast ei jäänud isegi kärbsemusta alles. Nüüdseks juba mitme aasta tagused elusündmused keerasid kogu mu uskumustesüsteemi pea peale ja selle tulemusel otsustasin sootuks teistsugusele teerajale asuda. 

Juba sel ajal tundsin suurt kirge tarokaartide vastu ning otsustasin nende abil enda intuitsiooni arendama hakata. Kapist ma aga igaks juhuks veel välja astuda ei julgenud. Veensin ennast ja lähedasi, kes moodustasid sel ajal minu põhilise tarokaartide fänniklubi, vaja on veel harjutada. Muide, nüüd kui juba aastaid võtan vastu kliente ja töötan kaartidega igapäevaselt, tunnen ikka veel, et miski pole selge ja õppida, avastada on kogu aeg midagi veel.

Pärast eespool mainitud Suurt Pauku tundsin, et mul on vajadus end edaspidi teisiti väljendada, tegeleda sootuks teistsuguste tegemistega ja nii ma eneseotsingute algusaegadel päris kindlasti mitte juhuslikult bioenergeetilise aparatuuri otsa komistasingi, alustades bioenergeetikuna aurapildistaja-tõlgitsejana.

Bioenergeetika-reiki-kristallid

UnenäopüüdjaTrotsides igasuguseid käsiraamatuid, asusin kõike ISE enda jaoks avastama. Üllatusena märkasin, et näen inimestele silma vaadates nende hinge, nende iseloomu, nende mõtteid ja tundeid. Sain julgustust aina enam ja enam kaevuda bioenergeetilisse maailma, kuid selle kõrval hakkasin avastama, et tunnetel on väga kindel seos inimese füüsiliste sümptomite ja haigusseisunditega. Hakkasin iseseisvalt uurima, õppima ning igapäevases töös katsetama. Nüüdseks olen saanud hulgaliselt teaduslikku kinnitust keha-meele seostest psühhoneuroimmunoloogia vahendusel. See kõik kõlab loogiliselt ja jätkan uuringuid juba veelgi sügavamalt, samal ajal praktiseerides ning saades tagasisidet.

Üsna kiiresti pärast esimesi intuitiivseid kogemusi, pidasin vajalikuks õppida reiki-ja kristalliteraapiat, et end ka selliste väljakutsetega proovile panna. Hakkasin ettevaatlikult ja arglikult harjutama, kuid juba sel ajal tundsin, et mind juhitakse.

Reaalsed käega katsutavad ja paberiga tunnustatavad õpingud saidki sel ajal otsa. See oli mu teadlik otsus ning tean ka miks.

Vaatamata sellele, et mitmed vaimsed lähenemised, tehnikad lubavad pakkuda inimestele tervenemist, valgustumist, vabadust, edu ja rikkust ning kõike muud ahvatlevat, näen nende hulgas siiani suurt hulka käskudele-keeldudele allutavaid süsteeme, kus Iseendaks saamise nimel selle suure eneseabi karusselli peal tiirlemise tõttu nii mõnigi sootuks end ära kaotab. Kohtan selliseid inimesi pea iga päev. Nad paluvad abi, et aitaksin neil taas end üles leida. Seega tekkis mul juba siis küsimus, kas suur hulk sellest eneseleidmise virr-varrist, mida meile uksest ja aknast peale surutakse, ikka täidab enda tõelist eemärki.

Suure hulga oma teadmistest, oskustest, vilumustest, tehnikatest olen omandanud läbi iseõppimise, -mõtisklemise, -proovimise, ja oma Õpetajatelt tagasiside saamise. Sel viisil olen õppinud ISE ka vastutama. Mul ei ole inimeste hulgas iidolit, guru või vaimset õpetajat, kelle pilt mind seesmiselt tervendamise lainele häälestaks. Mina olen – kaks kätt, silmad, kõrvad, kõnelemisoskus ja sisemine tunnetus. Usun Vaimsetesse Õpetajatesse, kes kõnelevad läbi Kõrgema Mina. Kõik vastused on meie sees olemas. Kõige jaoks ei ole me lihtsalt valmis, kasvame, saame valmis ja tulevad ka vastused ning uued küsimused, millele vastuseid otsima hakkame.

Õige pea oma bioenergeetiku-terapeudi tööd tehes hakkasin märkama, et mul õnnestus ilma käsi või kristalle inimestele peale panemata neid aidata. Nii mõnigi kord polnud mul õrna aimugi, miks mind südamest tänati. Järjest enam hakkasin tähelepanu pöörama sõna väele ning praegu toetudes enda kogemusele võin kinnitada, sõnadega on võimalik tervendada. Teen seda iga päev.

Tunnetega töö ja intuitiivne nõustamine

Kogemata komistasin ma inimeste keerulisi lugusid kuulates õigetele nupuvajutustele ja tõesti, ainus, mis mind neis olukordades aitas oli südamega kuulamine ja küsimus, mida ma vajaksin, kui oleksin sellises olukorras ise. Enamik tehnikaid avastasin juhuslikult praktika käigus, hiljem, kui alustasin psühholoogia õpinguid, sain teada, et olin intuitiivselt avastanud enda jaoks midagi, mida teaduslikus maailmas Sisemise Lapsega tööks nimetatakse, isegi hüpnoosivõtteid, mida hetkel psühholoogia õpingutega koos õpin, kasutasin puhtintuitiivselt, teadmata, et tegemist oli sellenimelise tehnikaga. Sain hämmastavaid tulemusi ja olin veelgi enam üllatunud, kui inimesed aina enam mu juurde abi otsima tulema hakkasid.

Võimalik, et sügavalt spirituaalsete inimeste meelest ei ole ma piisavalt vaimne ja peavoolu psühholoogide meelest ei ole ma piisavalt ratsionaalne, ilmselt osade meelest ka mitte selgemõistuslik. No selline ma olen…ja nii ma lõpuks leidsin end tegutsemas nn hall-alal Eikellegimaal, kus ei ole ma kellegi mantlipärija, jünger või ideoloogiate edasikandja, ei allu ma kellegi reeglitele ega pea uuendama enda vaimsust kellegi veel vaimsema käe all.

SüdaOlen sõltumatu hingega intuitiivselt töötav terapeut-nõustaja: aitan harutada inimeste ümber olevaid energeetilisi mustreid, püüan luua seoseid minevikus allasurutud tunnete ja praeguste pingeliste või traumaatiliste elusündmuste, haigusseisundite, blokeeringute vahel, töötan vajadusel taro- inglikaartide, kristallide ja kätega, võin aga jätta transpersonaalsed maailmad ja esoteerilised teemad üldse sinnapaika ja toetuda psühholoogilistele teooriate ja teaduslikele lähenemistele. Omandan hetkel psühholoogilise nõustaja väljaõpet transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia erakoolis Teadlik Mina, kust olen leidnud endale mitmeid mõttekaaslasi ning kinnitust, et aastaid tagasi toimunud Suur Pauk lennutas mind tõepoolest Pilvede Alla, kust vaade on laiem ja avaram ning õhus on  põnevust.

Lisaks kõigele eelnevale armastan ma kirglikult filosoofilisi vestlusi nii teaduse kui teadvuse äärealadelt. Mind on alati huvitanud, kust me pärineme, kes me tegelikult oleme ja miks me siin oleme. Mind on lapsepõlvest peale köitnud kõik see, mida skeptikud ei usu ja mida teadus ei suuda selgitada. Olen kandnud endas teadmist ja usku, et käega katsutav, silmaga nähtav ja kõrvaga kuuldav on vaid raamistik, mille varju jääb palju enamat.

Tunnen soovi olla mõttekaaslaseks kõigile, kelle maailmapilti on ümber kujundamas sisemised muutused ja kes on otsustanud asuda teekonnale avastamaks iseennast ja oma tõelist olemust.

Armastusega,

                              Annika Vali